Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Ako na to: Ako používať telefón keď nemáte webovú kameru

2

Pracujete z domu a potrebujete na videohovory webovú kameru? Ak ju nemáte, nemusíte si ju nevyhnutne kúpiť, je tu aj iné riešenie, ktoré vás nič nebude stáť. Môžete totiž používať svoj smartfón resp jeho selfie kameru. 

Stiahnete si do telefónu aplikáciu, ktorá vysiela signál cez Wi-Fi do aplikácie v počítači. Počítačová aplikácia potom oznámi videokonferenčnej službe podľa vášho výberu (Skype, Zoom atď.), že váš telefón je vlastne webová kamera. Ak plánujete telefón používať ako webovú kameru dlhší čas, odporúčame ho nechať pripojený k zdroju napájania, pretože streamovanie videa z telefónu vyčerpáva batériu.

Takisto sa odporúča použitie statívu, aby ste nemuseli svoj telefón opierať napríklad o kopu kníh. A tu sú štyri obľúbené aplikácie na premenu vášho smartfónu na videokonferenčnú kameru.

iCam

Podporované telefóny: ​​Android, iPhone / Podporované operačné systémy: Mac OS, Windows

• Výhody:

Funguje cez Wi-Fi a USB 

Kompatibilné s Androidom a iOS, Mac a Windows

• Nevýhoda: 

Nie je k dispozícii bezplatná verzia

Cena aplikácie iCam je 5 dolárov, ale všetky jej funkcie môžete používať na oboch fotoaparátoch smartfónu. Mobilná aplikácia iCam je dostupná pre zariadenia so systémom Android aj iOS a umožňuje streamovať prostredníctvom siete Wi-Fi alebo sa priamo pripojiť k počítaču prostredníctvom USB. Po stiahnutí aplikácie iCam do smartfónu alebo tabletu musíte do počítača Mac alebo PC nainštalovať príslušný softvér. Aplikácia v smartfóne bude potom komunikovať s programom v počítači. Zoom, Google Hangouts či Skype rozpoznajú kameru telefónu ako zdroj.

EpocCam Webcam preMac a PC

Podporované telefóny: ​​iPhone / Podporované operačné systémy: Mac OS, Windows

• Výhoda:

Funguje s počítačmi Mac a PC

• Nevýhoda:

Dá sa použiť iba s iPhonom

Po stiahnutí a inštalácii aplikácie EpocCam Webcam do smartfónu budete presmerovaní na webovú stránku www.kinoni.com, kde si nainštalujete príslušné ovládače do svojho počítača Mac alebo PC. Potom musíte stiahnuť program EpocCam iPhone Webcam Viewer z obchodu App Store na počítač Mac alebo PC a mať telefón aj počítač v rovnakej sieti Wi-Fi.

Po nainštalovaní ovládačov sa aplikácia v telefóne zmení tak, že sa v nej bude zobrazovať ikona telefónu, z ktorej budú vyžarovať kruhy. Po spustení aplikácie v notebooku by ste mali vidieť video z kamery vášho iPhonu na počítači.

Spočiatku budete môcť používať iba zadnú kameru vášho iPhonu, ale ak necháte pre aplikáciu ohodnotenie, budete môcť použiť aj prednú kameru. Bezplatná verzia EpocCam obmedzuje rozlíšenie fotoaparátu na 640 × 480 a aplikácia sa spúšťa s reklamou. Platená verzia (7,99 USD) umožňuje streamovať v rozlíšení až 1080p a použiť blesk iPhonu ako zdroj svetla.

iVCam Webcam

Podporované telefóny: ​​Android, iPhone / Podporované operačné systémy: Windows

• Výhoda:

Funguje s Androidom aj iPhonom

• Nevýhoda:

Pracuje iba na počítačoch so systémom Windows

Verzia zadarmo podporuje maximálne rozlíšenie 640 × 480. Úplná verzia za 7,99 USD odstraňuje vodoznak spoločnosti aj reklamy a umožňuje využiť všetky funkcie aplikácie. Mobilná aplikácia IVCam je k dispozícii pre Android aj iPhone, ale jej softvér pre stolové počítače funguje iba na počítačoch PC, nie je dostupná alternatíva pre používateľov počítačov Mac.

NDI HX Camera

Podporované telefóny: ​​iPhone / Podporované operačné systémy: Windows

• Výhoda:

Zadarmo

• Nevýhoda:

Funguje iba s Windows

NDI vyžaduje, aby ste si stiahli aplikáciu do iPhonu, ako aj aplikáciu a ovládač do notebooku. Počítač aj smartfón musia byť v rovnakej bezdrôtovej sieti; aplikácia NDI HX potom vysiela informácie zo smartfónu do aplikácie NDA na počítači. Pomocou programu NDI Virtual Input môžete potom oznámiť ľubovoľnej četovacej aplikácii, aby ako kameru použila váš iPhone. Mobilná aplikácia NDI ponúka niekoľko užitočných nástrojov, ako je napríklad priblíženie, úprava expozície a možnosť použitia blesku telefónu ako zdroja svetla. Spoločnosť NDI nedávno urobila aplikáciu NDI HX bezplatnou (predtým stála 20 USD), ale jej desktopový softvér pre četovacie aplikácie je k dispozícii iba pre počítače PC.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
internet web online hovor

2 komentáre

2in1 reakcia na: Ako na to: Ako používať telefón keď nemáte webovú kameru

22.4.2020 12:04
kamera zvladne aj zvuk aj obraz
Reagovať

Zvuk vs obraz reakcia na: Ako na to: Ako používať telefón keď nemáte webovú kameru

22.4.2020 09:04
Zabudli ste spomenúť jednu dôležitú vec. Pri takomto využívaní telefónu obraz zaostáva za zvukom, keďže zvuk ide z mikofónu PC alebo iného a obraz z telefónu. Pri komunikácii to vyzerá dosť blbo.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať