Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Applu sa možno podarí eliminovať výrez na displeji bez obetovania Face ID

0

Apple sa zatiaľ nedokáže zbaviť výrezu na displeji svojich smartfónov bez toho, aby obetoval funkčnosť Face ID. To je dôvod, prečo aj iPhone 12 bude mať výrez v hornej časti. Spoločnosť však údajne pracuje na úplne novej technológii fotoaparátov, ktorá mu umožní výrazne zredukovať výrez bez toho, aby došlo k narušeniu funkcie odomknutia pomocou rozpoznávania tváre. Niektorí výrobcovia androidových smartfónov už pracujú na fotoaparátoch pod displejom a zopár z nich dokonca predviedlo funkčné prototypy.

Táto technológia však ešte nie je pripravená na nasadenie, pretože kvalita selfie sa nevyrovná moderným telefónom. S takouto technológiou by Apple mohol jedného dňa umiestniť pod displej všetky senzory Face ID. Skúma však aj možnosti úplne novej technológie, ktorá by nevyžadovala takéto sofistikované displeje. Využil by typ kamerového systému, ktorý sme za posledných pár rokov videli na rôznych vlajkových modeloch, naposledy na Galaxy S20 Ultra. Apple by ho však použil inak. Snaží sa premiestniť všetky komponenty Face ID do systému periskopových objektívov.

To by umožnilo zmenšiť veľkosť horného rámu s výrezom bez odstránenia funkcie Face ID z iPhonu. Výrobcovia telefónov s Androidom ako Oppo, Huawei a Samsung používajú periskopové kamery na zlepšenie optického a digitálneho zoomu svojich vlajkových telefónov. Použitie periskopovej kamery na všetko, čo je vo výreze, však znie ako sci-fi. Nevedno, či je to možné, pretože to zatiaľ nikto neurobil. Neočakáva sa, že by táto technológia spoločnosti Apple mala byť predstavená v tomto roku a zrejme ju ešte niekoľko rokov neuvidíme.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple kamera foto video displej iPhone smartfon telefon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať