Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

CES 2020: Sennheiser má autorádio, ktoré nepotrebuje žiadne reproduktory

0

Veľa spoločností na výstave CES predstavilo technológie, ktorými vstupujú do nového segmentu trhu. Patrí medzi ne aj Sennheiser, nemecká technologická spoločnosť, ktorá je pravdepodobne najznámejšia svojou ponukou mikrofónov, slúchadiel a ďalších zvukových zariadení. Na CES ohlásila svoj posun smerom k zvukovým zariadeniam pre automobily. Nový koncept jej autorádia nemá reproduktory, ale používa v ich úlohe samotný automobil na vytvorenie imerzívneho zvukového systému.

Sennheiser tvrdí, že nová technológia bezreproduktorového audiosystému dokáže naplniť interiér vozidla živým a pohlcujúcim zvukom bez použitia klasických reproduktorov. Vznikla v spolupráci so spoločnosťou Continental, a to integráciou patentovanej zvukovej technológie Sennheiser AMBEO 3D do systému Continental Ac2ated Sound.

Koncept Ac2ated používa na vytvorenie 3D zvuku namiesto reproduktorov povrchy v interiéri vozidla. Vynechanie reproduktorov sa premieta do zníženia hmotnosti a úspory priestoru. Continental tvrdí, že tento nový spôsob vytvárania zvuku v aute prináša nielen vyššiu kvalitu zvuku, ale je takisto ideálny pre elektrické vozidlá, kde je úspora miesta a hmotnosti dôležitá priorita.

Zdroj: forbes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
technika zvuk audio sluchadla auto doprava hudba reproduktor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať