Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nebaví vás už Zoom? Porozprávajte sa s hologramom

3

PORTL je údajne najmodernejšia holografické zariadenie na svete. Aspoň to tvrdí jej vynálezca David Nussbaum. Kabínka má približne veľkosť predajného automatu a generuje 4K hologramy v reálnom čase. Zariadenie môže byť takisto vybavené technológiou umožňujúcou interakciu so zaznamenanými hologramami historických postáv alebo príbuzných, ktorí už zomreli. Kabínka má výšku 2,1 metra, šírku 1,5 metra a hĺbku 0,6 metra, je vyrobená z ocele a má zabudované reproduktory, umiestnené vo výške hlavy dospelej osoby.  

Ktokoľvek, kto disponuje kamerou a bielym pozadím, môže do zariadenia poslať hologram, Nussbaum tento proces nazýva „holoportácia“. Do rámu zariadenia je zabudovaná kamera smerujúca dopredu. To umožňuje osobe, ktorá sa „vysiela“ do kabínky, aby mohla v reálnom čase vidieť a počuť publikum a ​​komunikovať s ním.  PORTL ohlásil spoluprácu s kalifornskou interaktívnou videoplatformou StoryFile s cieľom dodávať video, ktoré sa bude rozprávať s používateľom.

Umelá inteligencia pridaná do digitálneho obsahu umožní prirodzenú konverzáciu. Hologram vytvorený umelou inteligenciou StoryFile môže odpovedať na otázky a reagovať, ak niekto chce prostredníctvom kabínky PORTL vstúpiť s ním do interakcie. Fanúšikovia by sa tak mohli porozprávať s celebritami a ďalšími významnými ľuďmi.

Tieto nahrávky sa použijú na zodpovedanie otázok, čo vyvoláva dojem živého rozhovoru s celebritou alebo slávnou osobou. Cena zariadenia sa začína od 60 000 dolárov, Nussbaum však očakáva, že v priebehu nasledujúcich troch až piatich rokov cena klesne. Začiatkom budúceho roka spoločnosť plánuje predstaviť aj menšie stolové zariadenie s nižšou cenou, ktoré si môžete umiestniť do obývačky.  

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Zoom web internet

3 komentáre

. reakcia na: Nebaví vás už Zoom? Porozprávajte sa s hologramom

19.8.2020 21:08
Vhodne to moze byt do ustavu pre mentalov, aby sa mohli rozpravat s primitivnym botom.
Reagovať

to nieje hologram. reakcia na: Nebaví vás už Zoom? Porozprávajte sa s hologramom

19.8.2020 18:08
Aspon podla toho co som videl na youtube, tak si dovolim tvrdit, ze to nieje hologram.
Reagovať

RE: to nieje hologram. reakcia na: to nieje hologram.

25.8.2020 09:08
Presne tak.Je to len TV osadeny do krabice aby to budilo dojem ze to je 3D hologram.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať