Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nový snímač sľubuje výrazné zlepšenie fotiek pri slabom osvetlení

0

Čínsky výrobca smartfónov Vivo ohlásil, že pracuje na RGBW (red, green, blue, white) snímači fotoaparátu, ktorý bude vynikať v podmienkach so slabým osvetlením. Malo by ísť o prvý snímač s maticou RGBW aj s poľom farebných filtrov a údajne sa môže pochváliť o 160 % vyššou fotocitlivosťou ako bežná jednotka RGGB (red, green, green, blue).

Výsledkom by mali byť „presné a jasné“ fotografie pri slabom osvetlení, tvrdí Vivo. Podľa vyjadrenia spoločnosti je nový snímač dokonca o 60 % efektívnejší ako senzory RYYB  (red, yellow, yellow, blue) v telefónoch, ako je Huawei P40 Pro. Zariadenia využívajúce nový senzor sú v štádiu príprav a do obchodov sa majú dostať v roku 2021.

Snímač RGBW už použil Huawei v jednom z modelov P8 z roku 2015 na zníženie šumu pri slabom svetle a zlepšenie jasu v situáciách s vysokým kontrastom. Výsledky boli pomerne kvalitné, hoci sa vyskytli problémy s jasne osvetleným pozadím a so sýtosťou farieb v tmavých scénach. Odvtedy sa však technológia zlepšila a možno očakávať, že Vivo tento pokrok zužitkuje.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon kamera foto

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať