Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Rozhodujúci výkon. Rýchlejšie pracovné postupy. Absolútna spoľahlivosť. Nikon D6.

Tlačové správy
0

Nikon dnes predstavuje novú vlajkovú loď DSLR: D6. Od nekompromisných správ po medzinárodné športy: tento fenomenálny plnoformátový fotoaparát je odpoveďou na požiadavky profesionálov, ktorí nechcú nechať nič na náhodu.

Vďaka doteraz najvýkonnejšiemu systému AF od spoločnosti Nikon a rýchlym možnostiam pripojenia fotoaparátu na prenos snímok v reálnom čase umožňuje D6 profesionálom tvoriť a odosielať výsledky bez obmedzení. Nový systém AF je rýchlejší ako kedykoľvek predtým. 105 voliteľných snímačov krížového typu s 1,6× vyššou hustotou pokrytia, ako má D5, posúva význam slova presnosť na novú úroveň. Pridajte bezkonkurenčný výkon pri sledovaní objektu aj za najťažších svetelných podmienok, aké si viete predstaviť, a novú úroveň zaostrenia na objekt. Väčší rozsah voliteľných vzorov automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí vám umožní optimalizovať nastavenie AF pre každú úlohu a získať tým čistejšie zábery akcie.

Možnosti pripojenia fotoaparátu poskytujú najrýchlejšie prenosové rýchlosti v danej kategórii a neklesajú ani počas fotografovania. Zjednodušené pracovné postupy ponúkajú viac spôsobov, ako vybrať a uprednostniť kľúčové snímky na prenos, čo fotografom poskytuje výhodu, keď sa počíta každá sekunda. Displeje fotoaparátu s vysokým rozlíšením teraz ponúkajú lepší obraz a vyššiu čitateľnosť a model D6 si tiež zachováva robustné telo, vďaka ktorému sa model D5 stal takým obľúbeným medzi profesionálmi.

Dirk Jasper, Product Manager Nikon Europe, konštatuje: „D6 je fenomenálny nástupca modelu Nikon D5. Nová vlajková loď od spoločnosti Nikon stavia na svojich predchodcoch a prináša referenčný systém zaostrovania v danej kategórii a všestranné možnosti pripojenia. Nemôžete ovládať dianie, osvetlenie ani okolité prostredie. Môžete však ovládať fotoaparát D6 a táto DSLR vám poskytne neuveriteľné zábery prelomových okamihov – bez zaváhania.“

Súhrn hlavných funkcií

Referenčný 105-bodový systém AF. 105 voliteľných krížových snímačov s citlivosťou AF až do –4,5 EV v prípade stredného zaostrovacieho bodu a –4 EV v prípade ostatných bodov. Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí s viacerými prispôsobiteľnými nastaveniami na bezkonkurenčné sledovanie objektu. Vylepšený systém rozpoznávania scén posúvajúci zaostrovanie objektov na novú úroveň.

Zachyťte víťaznú snímku. D6 umožňuje používateľom definovať východiskový bod zaostrenia pri snímaní v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa a umožňuje prioritné zaostrovanie na oči objektu pri použití automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa alebo trojrozmerného sledovania.

Extrémna rýchlosť a presnosť. Využite sériové snímanie rýchlosťou až 14 snímok za sekundu s plnohodnotným AF/AE alebo až 10,5 sn./s so sledovaním AE v režime nehlučného fotografovania.

Kvalita snímok vlajkovej lode. Objektívy s bajonetom Nikon F. Plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 20,8 Mpx. Obrazový procesor EXPEED 6. 180 000-pixelový RGB snímač. Široký rozsah citlivosti ISO 100 – 102 400 rozšíriteľný na ISO 3 280 000, resp. na ISO 50.

Rýchle možnosti pripojenia fotoaparátu. Vstavaný modul Wi-Fi, Bluetooth a jednotka GPS. Káblové rozhranie LAN fotoaparátu podporuje štandard 1000BASE-T a dosahuje približne o 15 % rýchlejšiu komunikáciu ako v prípade uznávaného fotoaparátu D5.

Optický hľadáčik s 0,72-násobným zväčšením a prvkami OLED. Umožňuje dokonale ostrú kontrolu objektu v širokom zornom poli a bez oneskorenia. V hľadáčiku sa zobrazujú indikátory bočného aj predo-zadného náklonu.

Zjednodušený pracovný tok. Pomocou ostrého a precízneho dotykového monitora s uhlopriečkou 3,2" máte k dispozícii viac možností ako skontrolovať, vyberať a prenášať kľúčové snímky. Pri prenose snímok do počítača prostredníctvom káblovej siete LAN alebo pripojenia Wi-Fi fotoaparátu môžete svoje najlepšie snímky presúvať na začiatok frontu.

Praktické sloty na karty. Duálne sloty na karty umožňujú používať karty XQD a CFexpress – najrýchlejšie karty, aké sú dnes k dispozícii. Využite rýchlosť čítania, zápisu a prenosu.

Ergonomické vylepšenia. Displeje s vyšším rozlíšením ponúkajú lepšiu viditeľnosť a čitateľnosť. Kľúčové porty sú ľahko prístupné aj pri snímaní s pripojeným bezdrôtovým vysielačom.

Odolnosť a bezpečnosť. Robustné telo je pripravené na použitie v akomkoľvek prostredí a D6 je kompatibilný s overenými zámkami Kensington.

Nikon

Všetky autorove články
Nikon foto fotoaparat DSLR d6

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať