Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Secretlab Titan 2020 / Za počítačom ako na tróne

0

Už neplatí, že pri konštrukcii herného kresla chodia všetci po rozumy k DXRaceru. Firma Secretlab má trochu iné predstavy o tom, čo musí spĺňať sedenie pre najnáročnejších používateľov. Vysoký nadštandard v ich najvyššom modeli Titan 2020 dopĺňa niekoľko nevšedných prvkov. Nastavenie bedrovej opierky je podobne ako v niektorých autách plynulé. Jej zdvih sa reguluje otočným kolieskom. Tým na rozdiel od typických vankúšov s pevnými rozmermi umožňuje nastavenie presne takého odporu, aký vám najviac vyhovuje. Operadlo má ešte jednu vzácnu vlastnosť – spomalený spätný chod. Na chrbát tak pristane pekne, hladko. V drvivej väčšine prípadov sa musíte operadlu uhýbať, pretože trieli ako katapult.


Otočné koliesko na zmenu odporu bedrovej opierky je dobre dostupné po pravej ruke

Extrémne pohodlný je i mäkučký záhlavný vankúš vyplnený pamäťovou penou.. Telo kresla je inak vyplnené hustým molitanom s poriadnou hrúbkou, aby vás nikde netlačila kovová kostra. Model Titan 2020 je navyše uspôsobený aj pre urastenejších chlapov, to znamená, že sedadlo (52 × 52 cm) zboku neohraničujú krídelká a aj operadlo vyhovuje širokým ramenám. Na druhej strane sa v kresle nestratia ani ľudia nižšieho vzrastu a i pri telesnej výške 170 cm a hlbokom sede dočiahnete pohodlne na zem celou plochou chodidiel. Výškové nastavenie je totiž až desať centimetrov. Takýto široký rozsah nebýva bežný.

Nad rámec toho, čo poznáte z drahších kresiel, je i vyhotovenie lakťových opierok. Systém zmeny polohy na štyri spôsoby (hore/hole, doľava/doprava, dopredu/dozadu a šikmé natáčanie) má navyše bezpečnostné tlačidlo a chod dopredu/dozadu a šikmé natáčanie sú možné až po jeho stlačení. To znamená, že sa nestane, aby ste si nechcene zmenili nastavenie opierky. Navyše aj povrch opierok je príjemný, z mäkkej gumy s odolným povrchom. Imúnnejší proti poškodeniu a zašpineniu je takisto plášť celého kresla z „umelej“ polyuretánovej kože, v ktorej je odetý i testovaný variant. Poťah s maximálnou presnosťou pokýva každý segment a precízna je i kvalita šitia.


Sedadlo je vďaka presnej konštrukcii oporného mechanizmu ukážkovo vyvážené v každom mieste

Statika kresla je perfektná. Nepohne ním ani prenesenie celej nosnosti (tá je stanovená do 130 kg) na prednú hranu sedadla. Držiak medzi piestom a sedadlom je totiž ukážkovo vybalansovaný a i to je vec, ktorá odlišuje drahšie kreslá od lacnejších. Skrátka, Titan 2020 je nový vzor pre ostatných výrobcov.

„Nekompromisné, do posledného detailu vyladené kreslo. Lepšie nezoženiete.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Masívna a kvalitná výplň, mimoriadne vysoká stabilita všetkých prvkov, jednoduchá údržba, plynulé nastavenie bedrovej opory, spomalený návrat operadla
- Vyššia cena, ale opodstatnená

HODNOTENIE:

Cena/hodnota: 90 %
Pevnosť:  100 %
Kvalita povrchu:  90 %
Flexibilita: 100 %
Celkovo: 95 %

• Cena: 399 EUR

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Secretlab Titan

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať