Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Zyxel WRE6602: Rozšírte si dosah Wi-Fi v obidvoch pásmach

0

Opakovač zosilňuje signál Wi-Fi, čím sa zväčšuje rozsah pokrytia. Dvojpásmový extender Zyxel WRE6602 je konštruovaný ako modul do elektrickej zásuvky. Môže fungovať aj ako prístupový bod, preto treba skontrolovať polohu konfiguračného prepínača. Kľúčová je voľba umiestnenia tak, aby bol opakovač v dosahu signálu routera a zároveň pokrýval požadovanú oblasť.

Konfigurácia je veľmi jednoduchá, vo väčšine prípadov využijete WPS na svojom domácom smerovači. Najskôr zapojíte opakovač do elektrickej zásuvky blízko vášho smerovača alebo prístupového bodu. Potom stlačíte na ňom tlačidlo WPS a následne stlačíte aj tlačidlo na opakovači. Pripojenie je signalizované LED kontrolkou.

Ak nemáte prístup k routeru alebo router nemá WPS, nakonfigurujete opakovač pomocou mobilnej aplikácie Easy Link. Keď je nakonfigurovaný, stačí ho preniesť na vhodné miesto, ktoré je ešte v dosahu signálu a odkiaľ môže pokryť oblasť, pre ktorú má sprostredkovať signál Wi-Fi. Zyxel WRE6602 má diódu indikujúcu silu signálu, ktorá vám pomôže nájsť najlepšie miesto na rozšírenie siete Wi-Fi. K Wi-Fi sa môžete pripojiť v obidvoch pásmach: 2,4 GHz aj 5 GHz. Opakovač som využil na pokrytie časti záhrady, kde máme hojdaciu lavicu a záhradný altánok.

Jediná vhodná zásuvka bola za chladničkou, takže situáciu som vyriešil pomocou krátkej predlžovacej šnúry so zásuvkami umiestnenými na parapete kuchynského okna zvnútra. Takto som zároveň eliminoval drobnú nevýhodu, že opakovač by mohol mať na druhej strane zásuvku. Absencia zásuviek však má dobrý dôvod, konštrukcia modulu by musela byť zložitejšia, doplnená o istenie, pretože pri skrate pripojeného spotrebiča by sa mohol zničiť aj sieťový modul.Cena: 45,90 EUR

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
ZyXEL Wi-Fi

Pridať komentár