Armáda testuje AR okuliare pre vojenské psy

2

Psy nasadené americkou armádou by mohli byť čoskoro vybavené okuliarmi s rozšírenou realitou. Psovodom by to umožnilo vydávať povely na diaľku pri vykonávaní úloh, ako je hľadanie výbušných zariadení a nebezpečných materiálov alebo pátracie a záchranné operácie. Špeciálne navrhnutú náhlavnú súpravu, ktorá rovnako ako bežné AR okuliare prekrýva obraz reálneho sveta konkrétnymi informáciami, vyvíja spoločnosť Command Sight so sídlom v Seattli.

V súčasnosti armádne psy dostávajú povely od svojich psovodov fyzickými gestami alebo laserovými ukazovadlami, čo však znamená, že psovod musí zviera po celý čas vidieť. Vybavenie psa okuliarmi s rozšírenou realitou by poskytlo väčšiu voľnosť pri činnostiach v teréne. Zviera by bolo trénované tak, aby reagovalo na signály, ktoré sa objavujú na displeji, zatiaľ čo kamera by umožňovala spojenie s diaľkovým ovládačom. Problémom však môže byť vycvičiť psa, aby si okuliare nestiahol.

Zdroj digitaltrends.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Armádnici, Srandisti reakcia na: Armáda testuje AR okuliare pre vojenské psy

21.10.2020 08:10
Ja somza každý pokrok a kazdú srandu no neviem si predstaviť čo také by sa dalo psom naprogramovať do okuliarov schopných AR, ale možno im cez ne programujú Nočné Videnie a pod., psíky sú potom výkonnejšie pr práci
Reagovať

Kyj reakcia na: Armáda testuje AR okuliare pre vojenské psy

15.10.2020 19:10
Fff
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať